ClickCease

Bombardier Challenger 300

Challenger 300, büyük kabinli ve yüksek performanslı bir jetdir. Bu seri Citation X ve Gulfstream G200 gibi jetle ile birlikte, “süper-orta boy” özel jet sınıfına girmektedir. Düşük maliyetli işletmeler için tasarlanmış ve yeni süper-orta boy özel jet kategorisinde güçlü bir rakiptir.

Challenger 300 kabini istenildiği takdirde 3 koltuk yerine 3 kişilik büyük bir koltuğa dönüştürülebilmektedir. 8 veya 9 yolcu aynı anda dinlenebilmektedir. Yolcu koltuklarının hepsi tamamen ayarlanabilir ve katlanabilir özelliktedir. Bireysel AC fişleri mevcut olup 10.000 saatlik klima ömrü ile düşük ısıdaki LED ışıkları hem havayı tutmakta hem de yolculara rahat ve konforlu bir hizmet sunmaktadır. Kabini 16.5 metre uzunluğunda, 6.1 metre yüksekliğinde ve 7.2 metre genişliğindedir (kokpit hariç). Dış bölmedeki saklı bagaj bölümü 106 kübik feet (750 libre) hacmindedir.

Challenger 300, sekiz yolcu ile 3,560 mil (3,100 deniz mili) uçabilmekte ve kendi sınıfında oldukça başarılıdır. Bu özel jet 4810 feet’e kadar çıkmakta ve on dört dakika içinde 37.000 feet yüksekliğe tırmanabilmektedir. 45.000 feet’de uçuş tavanı seviyesinde bile en kötü hava ve hava trafiği şartlarında rahat seyahat edebilirsiniz.

Challenger 300’ün saat başına 1.577 libre yakıt harcamaktadır. İki Honeywell HTF 7000 turbofan motorları kullanmaktadır. Ayrıca 38850 libre maksimum kalkış ağırlığına sahiptir.

Challenger 300, aerodinamik yapısı, kanat ve gövde etrafında transonik hava akımı 3-D modelleri ile oluşturulan bir süper programı yardımı ile ince ayarları tasarlanmıştır. Jetin çoğu alüminyumdan yapılmıştır. 10.000 ‘den fazla saat ömrü olan yüksek yoğunluklu deşarj Xenon iniş ışıkları (sadece süper-orta ölçekli jet ) kullanmaktadır. Yazılım sistemi mekaniği sorunları tespit etmede, bakım süresinde ve düşük işçilik maliyetleri sunmaktadır.

Challenger 300, dört adet 12×10 inç LCD ekranı ile, Rockwell Collins Pro Line 21 aviyonik sistemi kullanmaktadır. EICAS (Motor belirten ve ekip ikaz sistemi) gibi sistemi mevcut olup yakıt akışı, petrol ve türbin sıcaklıkları, tork ve görsel de-icing ve çevresel kontrol bilgileri gibi motor performans bilgilerini veren sistemi kullanmaktadır. Geliştirilmiş Toprak Yakınlık Uyarı Sistemi (EGPWS) ve Trafik Çarpışma Kaçınma Sistemini de (TCAS II) içermektedir. Örneğin motor başlatma gibi önemli fonksiyonlar neredeyse tamamen otomatik olarak vardır.

Challenger 300, sürekli yüksek performans sergileyen ve ekonomik bir özel jetdir. Kullanımı ve bakımı kolay olacak şekilde tasarlanmıştır.


Yolculuk Hızı870 km/hKoltuk Sayısı8
Mesafe5741 km

Sizi Arayalım

Ek bilgi mi almak istiyorsunuz? Her türlü soru, sorun ve öneri için ulaşabilceğiniz uzman ve güvenilir irtibat kişilerine sahibiz.

TOP